SNOWBOARD SHOP

Internetový obchod s vybavením pro snowboard. Snowboard komplety za 5 390,-, helmy na snowboard, chrániče, brýle, boty na snowboard, vázání.

Jak vybrat boty na snowboard ?


Výběr freestyle boty na snowboard


Výběru bot se vyplatí věnovat větší pozornost, protože po dni stráveném na sjezdovce by tě mohlo pár ušetřených korun mrzet. Při výběru by základním požadavkem na boty měla být vnitřní botička, kterou by měla správná bota obsahovat. Jedná se o vnitřní vložku s vlastním šněrováním, která se tkaničkou stáhne a obepne tak dokonale tvojí nohu. Díky vnitřní botičce je bota také teplejší.

Velikost boty na snowboard


Velikost boty na snowboard by měla být taková, aby nikde netlačila. Naopak by neměla v botě noha klouzat, zvedat se pata nebo podobně. Snowboardové boty obvykle po několika dnech trochu povolí a přizpůsobí se noze, takže nemá cenu kupovat zbytečně velké boty. Ideální je podle mého názoru koupit boty stejné velikosti, kterou nosíš normálně nebo jen o půl čísla větší. Pokud jsou ti těsné, ale netlačí tě, jdi do nich.

Tvrdost bot


Existuje několik tříd tvrdosti snowboardové boty. Je dobré volit střední tvrdost. Nejměkčí boty jsou obvykle také nejlevnější. V hodně měkkých botách se cítí člověk hodně pohodlně hlavně při chůzi, ale snowboard se hůř ovládá. Tvrdší boty jsou pro ovládání snowboardu lepší, protože snowboard rychleji reaguje na tvoje pohyby. Tvrdší boty jsou obvykle více propracované a obsahují více tvrdších a nepromokavých materiálů jako je syntetická kůže.