SNOWBOARD SHOP

Internetový obchod s vybavením pro snowboard. Snowboard komplety za 5 390,-, helmy na snowboard, chrániče, brýle, boty na snowboard, vázání.

Jak vybrat vázání na snowboard ?


Životnost vázání


Dnešní freestyle snowboard klasikou je vázání se dvěma přezkami. U vázání se předpokládá, že vydrží rozhodně déle než samotný snowboard, který se používáním mnohem více opotřebovává. Obvykle je vázání část vybavení, kterou si kupujeme na více let, proto se vyplatí do něj investovat s výhledem, že bude použito i pro další snowboard.

Velikost vázání


Je třeba zvolit takové vázání, které je vhodné pro Vaše snowboardové boty. Většina značek vyrábí daný model vázání v několika velikostech od S až po XL. Nejpoužívanější velikost vázání je podle mého názoru M/L, které je vhodné jak pro dámskou, tak pro pánskou velikost, díky nastavitelné délce pásků, stavitelnému přednímu padu, stavitelné opěrce a stavitelné patě, což zajišťuje vysokou variabilitu. V nabízených kompletech jsou samozřejmě automaticky volena vázání k daným botám pasující.

Materiály


Základním typem vázání jsou vyráběna z plastu, dražší vázání mají pro větší životnost kovové prvky, jako jsou kovové řáčny, kovová opěrka nebo kovová základna. V dnešní době je nejžádanější plastové vázání s kovovými ráčnami. Z krátka čím více kovu, tím odolnější. To ale neznamená, že plastová vázání jsou špatná, protože např. i u celokovového vázání jsou plastové pásky a právě tato věc se na vázání nejvíce opotřebovává. Prasklé ráčny se vidí velice žřídka, naproti tomu ošoupaný pásek taková rarita není. Nejdražší vázání jsou pak z čeho jiného než z karbonu, který dodá stejnou pevnost jako kov při nižší váze.
snowboard vázání snowboard vázání snowboard vázání snowboard vázání
plastové vázání kovové ráčny kovové ráčny a kovová opěrka celokovové vázání


Flow technologie


Nejnovějším a stále více na popularitě zjískávajícím typem vázání je Flow. Základním rozdílem oproti klasickému vázání je jeho odklápěcí pata, která umožňuje rychlé upevnění bot. Obecně je uchycení bot stejně kvalitní jako u klasických vázání, záleží však na nastavení, které je naopak zdlouhavější, ale je však jednorázové. Čím více vázání utáhnete, tím hůře se do něho potom leze - vázání se musí více "nakopnout", pořád je to ale dost rychlé a ten pocit být ready 2 ride o pár vteřin dřív než kámoši za to stojí.
snowboard vázání

Další typy vázání na snowboard


Dalšími typy vázání na trhu jsou tvrdé a nášlapné vázání. Tvrdé vázání je téměř identické s lyžařským vázáním a je vhodné pro slalom. Nášlapné vázání (step-in) vyžaduje speciální snowboardové boty, je velice pohodlné na obsluhu, ale pouze při ideálních podmínkách. Lehce ho ale z činnosti vyřadí sníh, který v něm zmrzne - je tedy dobré spolu s koupí tohoto vázání koupit také nějaká sedativa.
snowboard vázání