SNOWBOARD SHOP

Internetový obchod s vybavením pro snowboard. Snowboard komplety za 5 390,-, helmy na snowboard, chrániče, brýle, boty na snowboard, vázání.

Jak vybrat snowboard?


Délka freestyle snowboardu


Délka snowboardu by měla být od země zhruba po bradu snowboardera, přičemž těší jezdci by měli volit snowboard delší (maximálně o cca 5cm) a lehčí jezdci naopak kratší. Vše je dáno potřebnou silou pro prohnutí prkna při vykrajování oblouku a tím, že delší prkna jsou obvykle tužší a není tak snadné jej prohnout.


Šířka snowboardu


Jelikož jízda na snowboardu je hlavne o hranach, není pro samotnou jízdu šířka snowboardu tolik důležitá. Pokud nemá jezdec extra velké nohy, není třeba šířku prkna řešit. Pokud má jezdec větší chodidla než cca EU46, potom je potřeba zvolit širší prkno, aby nohy nepřesahovaly moc přes okraj snowboardu. Takový snowboard má označení "wide". U výrobců je zvykem, že delší snowboardy jsou automaticky vyráběné ve "wide" provedení, protože vysoký člověk má obvykle větší číslo nohou. Pokud má jezdec velké nohy a chce prkno kolem 160cm, pak nemá problém. Kratší "wide" snowboard lze sehnat už hůře.


Konstrukce snowboardu


Nejlepší vlastnosti mají snowboardy s dřevěným jádrem, naopak nejhorší snowboardy s pěnovým jádrem. Kompromisem mezi drahým dřevem a nekvalitní pěnou je kombinované jádro pěna-dřevo. Dřevěné jádro zajišťuje snowboardu stejnou pružnost při různých teplotách naopak pěnové jádro může pružnost snowboardu měnit v závislosti na teplotě. Snowboardy s dřevěným jádrem obvykle také vydrží větší prohnutí při neporušení své konstrukce.


Konstrukce hran snowboardu


CAP
Jedná se o nejnovější a nejvíce používanou technologii výroby snowboardů, kdy je jádro uzavřeno do tzv. torzního boxu, který vznikne spojením dolní a horní vrstvy skelného vlákna. Tato schránka zajišťuje jádru skvělou ochranu proti vodě a snowboardu skvělé vlastnosti a pevnost. Nevíhodou CAP konstrukce je větší náchylnost na proseknutí hrany až na samé jádro a zničení snowboardu.


Sidewall
Tento typ konstrukce snowboardu je starší než CAP, ale stále uznávaný a používaný zejména u dražších snowboardů zejména pro svou odolnost proti proražení snowboardu. Jádro je uzavřeno pomocí plastové hmoty, která je přilepena k horní i spodní vrstvě skelného vlákna. Touto hmotou bývá obvykle ABS, fenol nebo polyethylen.Skluznice


Nejrozšířenější jsou skluznice dvojího druhu. Extrudovaná a sintrudovaná. Levnější extrudovaná skluznice je vyráběna vytlačováním roztaveného polyethylenu, je o něco pomalejší a trochu hůře saje vosk. Výhodou extrudované skluznice je její vzhled, jelikož tato technologie umožňuje jakýkoli design skluznice. Sintrudovaná skluznice je vyráběna lisováním a spečením práškového polyethylenu, je o něco rychlejší a díky pórům lépe saje vosk.